25 Şubat 2011 Cuma

the king's speech

Bazı insanlar oyuncu olmak için yaratılmıştır tezini kanıtlayan insanları bir araya getirmişler bu film için.
Bu kadar bıçak sırtı bir rolü canlandırırken hiç tökezlemeyen Colin Firth, jön olmanın tadına varmış bir oyuncu olarak egosundan sıyrılıp kendi sınırlarını genişletmeyi seçtiği Travma dan sonra beni kendine bir kez daha hayran bıraktı. Oscar gideceği yeri bilir.. :)
Geoffrey Rush karakterini çok ince detaylarıyla öylesine iliklerine kadar yaşatıyor ki, üniversitelerde defalarca izlenmesi gereken bir oyunculuk ortaya koyuyor. Genel resimde sadece başarılı olarak tanımlanıp geçebilir ama dikkatle inceleyince, gözlerinin içine bakarak seyredince oyununu kendinden nasıl da soyutlanmış o karakterin hayal kırıklıklarını ve kendini konumlandırma çabalarına adım adım şahitlik ediyorsunuz.
Helena Bonham Carter ın Tim Burton filmlerindeki o cartoon tarzına çok yatkın olduğu ve bu alanda ne kadar başarılı olduğu yadsınamaz bi gerçek. Bu film onun abartıdan uzak, hissederek oynadığı karakterlerde yan rol bile olsa nasıl da parlayacağını bi kez daha kanıtlıyor. Tıpkı "güvercinin kanatları" döneminde olduğu gibi..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder